Choć dla wielu może być problemem początkowy koszt inwestycji, obecnie istnieje wiele programów umożliwiających uzyskanie dofinansowania na zakup oraz instalację pompy ciepła.

Kto może ubiegać się o dopłatę oraz jakie warunki należy spełnić?

klimatyzacja gree

Dofinansowania do pomp ciepła mogą otrzymać:

Osoby prywatne posiadające gospodarstwa domowe z instalacją fotowoltaiczną (w ramach programu Mój Prąd 5.0),

Właściciele i współwłaściciele nowych domów jednorodzinnych powstałych po 1 stycznia 2021 roku (program Moje Ciepło),

Właściciele i współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych albo wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą (program Czyste Powietrze),

Właściciele i współwłaściciele lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych – w ramach program Ciepłe Mieszkanie, który jest skierowany do gmin, lecz jego odbiorcami końcowymi są osoby fizyczne.
 

 

 

 

Zarówno wielkość dofinansowania, jak i warunki, jakie należy spełniać, różnią się w konkretnych programach. Dlatego warto dokładanie zapoznać się ze szczegółami.

 

‘Jak obniżyć koszty zakupu pompy Ciepłą czyli DOPŁATY DO INWESTYCJI Z NFOŚIGW’ to poradnik w formie e-booka, użytkownik w prosty i szybki sposób może poruszać się zarówno w ramach tego wydania, jak również tzw. ‘przeklikać się’ do witryn zewnętrznych, traktujących o szczegółach każdego z programów.

ZOBACZ TAKŻE:
OBNIŻ KOSZTY ZAKUPU KLIMATYZACJI