Nie wszyscy mają świadomość, że na zakup i montaż klimatyzatora można uzyskać dofinansowanie z ogólnopolskich programów proekologicznych. Jakie to programy? Ile można zyskać? Kto i jak może starać się o dotację? Sprawdźmy warunki, jakie należy spełnić, by otrzymać dopłatę do klimatyzacji w poszczególnych programach.

 

klimatyzacja gree

Dopłaty do klimatyzacji – dla kogo?

Dofinansowania na zakup klimatyzacji z funkcją ogrzewania mogą otrzymać:

– Właściciele istniejących domów jednorodzinnych, którzy zdecydują się na wymianę starego źródła ciepła na ekologiczne rozwiązanie (program Czyste powietrze, ulga termomodernizacyjna),

– Właściciele nowych budynków inwestujący w nowoczesne źródło ogrzewania (program Moje Ciepło),

– Właściciele budynków z mikroinstalacją fotowoltaiczną, którzy chcą zainwestować w urządzenia dodatkowe, takie jak np. pompy ciepła powietrze-powietrze (program Mój Prąd)

– Właściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych, którzy zlikwidują indywidualne nieefektywne źródło ciepła na paliwo stałe (program Ciepłe Mieszkanie).

Programy różnią się między sobą wysokością dofinansowania, kryteriami, od których uzależniona jest wypłata środków, oraz warunkami, jakie należy spełnić, aby je otrzymać.

 
 

E-book opracowany przez Zespół Free Polska to poradnik o najważniejszych, ogólnopolskich programach z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jakie to programy? Ile można zyskać? Kto i jak może starać się o dotację? W niniejszym opracowaniu przedstawiamy podsumowanie kluczowych informacji, które należy znać, starając się o dopłatę do klimatyzacji w poszczególnych programach.

‘Jak obniżyć koszty zakupu klimatyzacji czyli PROGRAMY DOFINANSOWAŃ Z NFOŚIGW’ to poradnik w formie e-booka, użytkownik w prosty i szybki sposób może poruszać się zarówno w ramach tego wydania, jak również tzw. ‘przeklikać się’ do witryn zewnętrznych, traktujących o szczegółach każdego z programów.

Free Polska finalizuje też prace nad kolejnym poradnikiem, tym razem o dofinansowaniach do pomp ciepła… Już wkrótce!