O firmie

eFirma KLiMA powstała w 1989 roku jako jedna z pierwszych firm w Polsce oferujących powszechną klimatyzację. W pierwszych latach działalności wprowadziliśmy na rynek krajowy klimatyzatory firmy Mitsubishi Heavy Industries Ltd., na ich bazie wykonaliśmy tysiące instalacji HVAC. W roku 1999 staliśmy się pierwszym w Polsce dystrybutorem klimatyzatorów LG Electronics. W 2004 nawiązaliśmy z kolei współpracę z jednym z największych na świecie producentów urządzeń klimatyzacyjnych – firmą GREE. A w 2015 dołączyliśmy do grona dystrybutorów marki Mitsubishi Electric. Nasza oferta zawiera wyłącznie urządzenia markowe, posiadające wysoki poziom niezawodności. Każdorazowy dobór produktów jest poprzedzony dokładnym przygotowaniem technicznym i praktycznym naszego zespołu.

Krótka historia naszego biznesu

Pierwsze nasze biuro było wynajętą w bloku kawalerką – dziś posiadamy na własność dwa niezależne budynki wraz z przestrzenią magazynową, a dwa kolejne wielkopowierzchniowe magazyny wynajmujemy. Pierwszym samochodem dostawczym w firmie był Ford Cargo do przewozu pieczywa. Dziś dysponujemy profesjonalnie oklejoną i przystosowaną do każdego typu montażu flotą. Od momentu powstania założyliśmy instalacje klimatyzacyjne w niezliczonej ilości obiektów, w tym także w tak niecodziennych lokalizacjach jak skarbce bankowe czy pokoje go-go. Pamiętamy, gdzie zaczynaliśmy i jak daleko zaszliśmy dzięki sumienności i ciężkiej pracy, ale także dzięki zdrowemu uporowi.

Założyciele firmy poznali się w pracy na politechnice. Wspólna pasja i biznesowy pomysł stały się początkiem trwającej już przeszło trzy dekady działalności. I choć przez ten czas zarówno struktura własności firmy jak i sama firma niesamowicie się zmieniły to wciąż staramy się kultywować te szczytne idee, które przyczyniły się do jej powstania.

MISJA

Naszą misją jest kompleksowa obsługa i zaopatrywanie firm instalacyjnych w nowoczesne rozwiązania klimatyzacyjne i grzewcze dostosowane do zmian zachodzących na rynku HVAC w Polsce.

WIZJA

Jako firma rozwijamy się w kierunku nowych technologii oraz nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań oferowanych naszym Klientom. Zapewniamy im wsparcie merytoryczne i umiejętnie doradzamy w wyborze idealnego dla nich produktu. Naszym celem jest poszerzanie oferty w taki sposób, aby proponować Klientom kompleksowe i ekologiczne rozwiązania w zakresie chłodnictwa i ogrzewnictwa, które wierzymy, że stanowią przyszłość naszej branży oraz Planety.

WARTOŚCI:

Z

KLIMAT

Dbamy o niego oferując nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. tworzymy go poprzez uśmiech i szczerość w kontaktach biznesowych. To pozytywna atmosfera w jakiej pracujemy, która wpływa na komfort nasz i klientów.

Z

LUDZIE

To oni tworzą naszą firmę i są jedną z jej podstawowych wartości. To oni budują atmosferę, wdrażają innowacje, zarażają motywacją i inspirują aspiracjami. z tego powodu jako firma w swoich biznesowych decyzjach stawiamy na ludzi.

Z

INNOWACje

Jako firma nieustanne rozwijamy się wprowadzając nowe technologie i rozwiązania do naszej branży. Wprowadzamy je też w naszej pracy, aby coraz lepiej obsługiwać klientów i wyjść naprzeciw ich potrzebom.

Z

MOTYWACJA

Tej nam nie brakuje. Lubimy działać i motywować zarówno siebie nawzajem jak i klientów do tego, by osiągać coraz ambitniejsze cele. Zależy nam na rozwijaniu potencjału tak własnego jak i klientów, i dlatego wszystko co robimy – robimy z pełnym zaangażowaniem.

Z

ASPIRACJE

Mamy je wszyscy. Do bycia lepszymi w tym co robimy, kim jesteśmy i jacy jesteśmy. nasza firma wspiera te aspiracje – zarówno zawodowe jak i prywatne – do bycia lepszymi profesjonalistami, współpracownikami, kolegami, rodzicami, ludźmi.

Z

1989

To rok założenia naszej firmy. Jesteśmy na rynku już ponad 30 lat. W tym czasie zebraliśmy olbrzymie doświadczenie, którym dzielimy się z Klientami poprzez naszą ofertę produktową oraz wysoką jakość obsługi.

Poznaj Klimka

Klimek jest naszą firmową maskotką. To uroczy pluszowy pingwinek, który kocha towarzystwo i chłód.

W 2021 roku doczekał się swojej historii. We współpracy z zawodową pisarką dla dzieci Katarzyną Moryc, stworzyliśmy jedyną w swoim rodzaju, pierwszą książeczkę opowiadającą o tym, czym jest i jak działa klimatyzacja.

Chcieliśmy, aby zarówno nasi pracownicy jak i współpracujący z nami Instalatorzy, mogli z dumą opowiedzieć swoim Rodzinom czym się zajmują.

Książeczka „Klimek i tajniki klimatyzacji” jest akcją promocyjno-informacyjną skierowaną do dzieci, której celem jest przybliżenie im nowoczesnych rozwiązań z branży chłodnictwa i ogrzewnictwa.

Książeczka została wydrukowana w krakowskiej drukarni Beltrani przy współfinansowaniu firmy Free Polska, wyłącznego przedstawiciela marki Gree w Polsce.

 

klimatyzacja gree