O firmie

Firma KLiMA powstała w 1989 roku jako jedna z pierwszych firm w Polsce oferujących powszechną klimatyzację. W pierwszych latach działalności wprowadziliśmy na rynek krajowy klimatyzatory firmy Mitsubishi Heavy Industries Ltd., na ich bazie wykonaliśmy tysiące instalacji HVAC. W roku 1999 staliśmy się pierwszym w Polsce dystrybutorem klimatyzatorów LG Electronics. W 2004 nawiązaliśmy z kolei współpracę z jednym z największych na świecie producentów urządzeń klimatyzacyjnych – firmą GREE. A w 2015 dołączyliśmy do grona dystrybutorów marki Mitsubishi Electric. Nasza oferta zawiera wyłącznie urządzenia markowe, posiadające wysoki poziom niezawodności. Każdorazowy dobór produktów jest poprzedzony dokładnym przygotowaniem technicznym i praktycznym naszego zespołu.

Krótka historia naszego biznesu

Pierwsze nasze biuro było wynajętą w bloku kawalerką – dziś posiadamy na własność dwa niezależne budynki wraz z przestrzenią magazynową, a dwa kolejne wielkopowierzchniowe magazyny wynajmujemy. Pierwszym samochodem dostawczym w firmie był Ford Cargo do przewozu pieczywa. Dziś dysponujemy profesjonalnie oklejoną i przystosowaną do każdego typu montażu flotą. Od momentu powstania założyliśmy instalacje klimatyzacyjne w niezliczonej ilości obiektów, w tym także w tak niecodziennych lokalizacjach jak skarbce bankowe czy pokoje go-go. Pamiętamy, gdzie zaczynaliśmy i jak daleko zaszliśmy dzięki sumienności i ciężkiej pracy, ale także dzięki zdrowemu uporowi.

Założyciele firmy poznali się w pracy na politechnice. Wspólna pasja i biznesowy pomysł stały się początkiem trwającej już przeszło trzy dekady działalności. I choć przez ten czas zarówno struktura własności firmy jak i sama firma niesamowicie się zmieniły to wciąż staramy się kultywować te szczytne idee, które przyczyniły się do jej powstania.

MISJA

Naszą misją jest dostarczanie rozwiązań klimatyzacyjnych dostosowanych do potrzeb, możliwości i gustów każdego Klienta – zarówno indywidualnego jak i biznesowego.

WIZJA

Jako firma rozwijamy się w kierunku nowych technologii oraz nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań oferowanych naszym Klientom. Zapewniamy im wsparcie merytoryczne i umiejętnie doradzamy w wyborze idealnego dla nich produktu. Naszym celem jest poszerzanie oferty w taki sposób, aby proponować Klientom kompleksowe i ekologiczne rozwiązania w zakresie chłodnictwa i ogrzewnictwa, które wierzymy, że stanowią przyszłość naszej branży oraz Planety.

WARTOŚCI:

Z

ROZWÓJ

Rozwój jest konicznym elementem życia i współczesnego biznesu. Jako firma rozwijamy się w ciągły sposób już od przeszło 30 lat. Robimy to by lepiej zaspokajać potrzeby naszych Klientów i oferować im coraz bardziej efektywne rozwiązania. Inwestujemy w rozwój zawodowy naszych pracowników, bo to oni stanowią główny motor napędowy firmy.

Z

PROFESJONALIZM

Składa się na niego nasze wieloletnie doświadczenie, wiedza oraz znajomość produktu. Dzięki temu, że sami montujemy sprzedawane przez naszą firmę urządzenia, jesteśmy w stanie służyć Klientom wsparciem technicznym i fachowym doradztwem. W partnerstwie biznesowym stawiamy na uczciwość i rzetelność oraz na przejrzyste zasady współpracy

Z

WSPÓŁPRACA

Razem możemy więcej. Jesteśmy zgraną firmą, gdzie wszyscy się znają. Dla komfortu naszej pracy kluczowa jest atmosfera i to, że możemy nawzajem na sobie polegać. W pracy nad dużymi projektami wspieramy się wymieniając wiedzą i doświadczeniem osób pracujących w różnych działach. Wychodzimy naprzeciw wyzwaniom ponad zapisy zawarte w umowie i zakresie obowiązków.

Z

ZAANGAŻOWANIE

Wierzymy w swoje produkty i w swoich Klientów. Chcąc pomóc im w rozwoju biznesu oferujemy tylko sprawdzone produkty i usługi. Wierzymy w naszą firmę i we własne możliwości. Naszym celem jest rozwijanie potencjału zarówno własnego i swoich Klientów. I dlatego wszystko co robimy – robimy z pełnym zaangażowaniem.

Z

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Jako firma i każdy z osobna jesteśmy odpowiedzialni za budowanie dobrej relacji z Klientem, opartej na partnerstwie i zaufaniu. Odpowiedzialność dla nas oznacza wysoki standard obsługi, który wynika z wiedzy, doświadczenia oraz wiary w oferowane przez nas produkty i rozwiązania. Tak, nam też zdarzają się błędy. Naprawiamy je i wyciągamy odpowiedzialne, konstruktywne wnioski na przyszłość.

Stawiamy na ludzi

Nasza firma to ludzie. Wierzymy, że to oni są zarówno jej fundamentem jak i motorem napędowym. Średni staż pracy wśród naszych obecnych pracowników to 10 lat. Wielu z nich ma doświadczenie w pracy na więcej niż jednym stanowisku w firmie. Zależy nam, aby każdy z pracowników znalazł dla siebie odpowiednie miejsce w strukturze firmy i by miał możliwość pełnego rozwoju swojego potencjału. Na przestrzeni 30 lat naszej działalności zdążyliśmy wyszkolić liczną kadrę inżynierów, monterów i pracowników serwisu, których spotkacie również w innych firmach naszej branży.

Struktura

W naszej strukturze organizacyjnej posiadamy Dział Projektowania i Montażu, który bazując na doświadczeniu własnych inżynierów i projektantów oraz umiejętnościach montażystów, jest w stanie zrealizować najnowocześniejsze instalacje klimatyzacyjno-wentylacyjne.

Prawidłową eksploatacją i rozwiązaniem problemów technicznych zajmuje się Dział Serwisu i Obsługi Części, służący pomocą zależnie od potrzeb naszych Klientów nawet przez 24 godziny.

Zaopatrzenie w urządzenia klimatyzacyjne i niezbędne materiały montażowe dla firm instalacyjnych prowadzi Dział Handlowy, będący jednocześnie źródłem informacji o naszej ofercie i wprowadzanych na rynek nowościach.

Zapraszamy do współpracy!