O firmie

Firma KLiMA powstała w 1989 roku jako jedna z pierwszych firm w Polsce oferujących powszechną klimatyzację. W pierwszych latach działalności wprowadziliśmy na rynek krajowy klimatyzatory firmy Mitsubishi Heavy Industries Ltd., na ich bazie wykonaliśmy tysiące instalacji HVAC. W roku 1999 staliśmy się pierwszym w Polsce dystrybutorem klimatyzatorów LG Electronics. W 2004 nawiązaliśmy z kolei współpracę z jednym z największych na świecie producentów urządzeń klimatyzacyjnych – firmą GREE. A w 2015 dołączyliśmy do grona dystrybutorów marki Mitsubishi Electric. Nasza oferta zawiera wyłącznie urządzenia markowe, posiadające wysoki poziom niezawodności. Każdorazowy dobór produktów jest poprzedzony dokładnym przygotowaniem technicznym i praktycznym naszego zespołu.

Krótka historia naszego biznesu

Pierwsze nasze biuro było wynajętą w bloku kawalerką – dziś posiadamy na własność dwa niezależne budynki wraz z przestrzenią magazynową, a dwa kolejne wielkopowierzchniowe magazyny wynajmujemy. Pierwszym samochodem dostawczym w firmie był Ford Cargo do przewozu pieczywa. Dziś dysponujemy profesjonalnie oklejoną i przystosowaną do każdego typu montażu flotą. Od momentu powstania założyliśmy instalacje klimatyzacyjne w niezliczonej ilości obiektów, w tym także w tak niecodziennych lokalizacjach jak skarbce bankowe czy pokoje go-go. Pamiętamy, gdzie zaczynaliśmy i jak daleko zaszliśmy dzięki sumienności i ciężkiej pracy, ale także dzięki zdrowemu uporowi.

Założyciele firmy poznali się w pracy na politechnice. Wspólna pasja i biznesowy pomysł stały się początkiem trwającej już przeszło trzy dekady działalności. I choć przez ten czas zarówno struktura własności firmy jak i sama firma niesamowicie się zmieniły to wciąż staramy się kultywować te szczytne idee, które przyczyniły się do jej powstania.

 

Stawiamy na ludzi

Nasza firma to ludzie. Wierzymy, że to oni są zarówno jej fundamentem jak i motorem napędowym. Średni staż pracy wśród naszych obecnych pracowników to 10 lat. Wielu z nich ma doświadczenie w pracy na więcej niż jednym stanowisku w firmie. Zależy nam, aby każdy z pracowników znalazł dla siebie odpowiednie miejsce w strukturze firmy i by miał możliwość pełnego rozwoju swojego potencjału. Na przestrzeni 30 lat naszej działalności zdążyliśmy wyszkolić liczną kadrę inżynierów, monterów i pracowników serwisu, których spotkacie również w innych firmach naszej branży.

Struktura

W naszej strukturze organizacyjnej posiadamy Dział Realizacji Inwestycji i Projektowania, który bazując na doświadczeniu własnych inżynierów i projektantów oraz umiejętnościach montażystów, jest w stanie zrealizować najnowocześniejsze instalacje klimatyzacyjno-wentylacyjne.

Prawidłową eksploatacją i rozwiązaniem problemów technicznych zajmuje się Dział Techniczno-Serwisowy, służący pomocą zależnie od potrzeb naszych Klientów nawet przez 24 godziny.

Zaopatrzenie w urządzenia klimatyzacyjne i niezbędne materiały montażowe prowadzi Dział Handlowy, będący jednocześnie źródłem informacji o naszej ofercie i wprowadzanych na rynek nowościach.

Zapraszamy do współpracy!