Klimatyzator roku: Amber Prestige

Niewątpliwie klimatyzatorem roku 2022 niespodziewanie okazał się Amber Prestige. Co nie powinno dziwić, zważywszy na jego wybitne parametry. Klimatyzator ten był jednak mocno niedoceniany w poprzednich latach.  Prawdopodobnie ze względu na swoje pokaźne gabaryty. Wpływ na takie postrzeganie miała zapewne zmiana sytuacji geopolitycznej. Przede wszystkim wybuch wojny i idące za tym wzrosty cen gazu oraz widmo nadchodzącej inflacji. Zaczęto poszukiwać alternatywnych rozwiązań grzewczych i dostrzegli wreszcie klimatyzatory typu split, które zasadniczo są pompami ciepła powietrze/powietrze.

Dobry czas dla klimatyzatora Lomo Luxury Plus

Na tej fali, na szczyt dotarło w ubiegłym roku również Lomo Luxury Plus, który z sezonu na sezon zyskiwało na popularności. Nie podlega dyskusji, że duże znaczenie ma tu świetny stosunek ceny do jakości tego modelu klimatyzatora oraz jego uniwersalne zastosowanie. Model ten świetnie sprawdza się zarówno w chłodzeniu, jak i grzaniu, dzięki grzałce karteru i tacy skroplin.

Rok 2021 i model U-Crown Silver

Rok 2021 należał z kolei do modelu U-Crown Silver, który ma zbliżone parametry do Amber Prestige, ale zupełnie odmienny design. Oba te modele klimatyzatora posiadają dwustopniową sprężarkę, która umożliwia pracę w trybie grzania przy zewnętrznej temperaturze dochodzącej nawet do -30 stopni Celsjusza.

2021 okazał się również, szczytowym rokiem mody industrialnej w aranżacji wnętrz, która zagościła również w klimatyzacji. Na tej kanwie powstały takie modele jak klimatyzator Amber Full Black z panelem w kolorze czarnego połysku czy urządzenie Fairy Dark z panelem w kolorze matowego grafitu. To na tym trendzie model U-Crown wybił się na szczyt dzięki panelowi ze szczotkowanego metalu, unikalnemu designowi oraz świetnym parametrom.

Rok 2023 rokiem bieli i złota w klimatyzacji

Rok 2022 zasygnalizował jednak zmianę tych trendów – klienci znów najchętniej wybierali biel. Był to, więc rok klimatyzatorów białych posiadających ulepszone funkcje grzewcze. Wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie kontynuowany w roku 2023, choć początek roku nieco zaskoczył zainteresowaniem na do tej pory mało popularne modele z akcentami złota – jak U-Crown champagne. Czyżby, zatem rok 2023 był rokiem bieli i złota na rynku klimatyzatorów?