Grzanie klimatyzacją – czy to dobry pomysł?

Klimatyzacja to nieodłączny element życia w wielu miejscach na świecie. Zwłaszcza w miesiącach letnich, kiedy temperatura na zewnątrz przekracza 30 stopni Celsjusza, klimatyzacja staje się niezbędna do utrzymania komfortu termicznego w pomieszczeniach. Ale co zimą? Czy grzanie klimatyzacją to dobry pomysł? Czy ogrzewanie pomieszczeń za jej pomocą się sprawdza?

Wielu z nas kojarzy klimatyzację przede wszystkim z letnią porą i chłodnymi pomieszczeniami, które pozwala nam przetrwać upały. Jednak coraz częściej klimatyzacja wykorzystywana jest również w innych porach roku, zwłaszcza jesienią i zimą, jako źródło ciepła. To rozwiązanie wydaje się nieco kontrowersyjne, bo przecież klimatyzacja kojarzy się z zimnem, a nie ciepłem.

Dlaczego więc grzanie klimatyzacją może być dobrym pomysłem?

Po pierwsze, warto zaznaczyć, że klimatyzacja to urządzenie, które nie tylko ochładza powietrze, ale również je filtruje. Urządzenia takie jak MITSUBISHI ELECTRIC Z SERII FT, posiadają np. filtr z jonami srebra. Powłoka z zawartością jonów srebra pozwala na uzyskanie wysokiej czystości powietrza poprzez skuteczne usuwanie z pomieszczenia zapachów, bakterii i alergenów. Mycie filtra nie pogarsza skuteczności jego działania. W porównaniu do grzejników, klimatyzacja nie przesusza powietrza w pomieszczeniu, co pozytywnie wpływa na nasze drogi oddechowe i skórę.

Oznacza to, że grzanie klimatyzacją może być zdrowsze niż tradycyjnymi grzejnikami.

Kolejnym plusem grzania klimatyzacją jest oszczędność energii. Nowoczesne klimatyzatory są projektowane tak, aby pracować, jak najefektywniej, co przekłada się na mniejsze zużycie energii. Klimatyzator GREE AMBER PRESTIGE jest wyposażony w dwustopniową sprężarkę, która zapewnia możliwość pracy w skrajnych temperaturach zewnętrznych, nawet sięgających -30 stopni. Firma MITSUBISHI ELECTRIC w klimatyzatorach serii FT wykorzystuje technologię HYPER HEATING, dzięki której zagwarantowane jest grzanie klimatyzacją w temperaturach do -25 stopni. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii klimatyzatory, w  porównaniu do tradycyjnych grzejników, pozwalają zaoszczędzić na rachunkach za energię.

Klimatyzacja może być również bardziej wygodnym źródłem ciepła.

Grzejniki, zwłaszcza te elektryczne, często wymagają ręcznego regulowania temperatury, co wiąże się z pewnym dyskomfortem. Klimatyzatory GREE oraz MITSUBISHI ELECTRIC, są standardowo wyposażone w pilot bezprzewodowy oraz moduł komunikacji WI-FI, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie temperatury do naszych indywidualnych upodobań i potrzeb, nawet będąc poza domem. Grzanie taką klimatyzacją to jest wydajne i wygodne.

Nie można również zapominać o funkcjonalności klimatyzacji, która pozwala na szybkie nagrzanie pomieszczenia.

W odróżnieniu od grzejników, które często potrzebują dłuższego czasu na rozgrzanie powietrza w pomieszczeniu, klimatyzacja działa niemal natychmiast po uruchomieniu. Grzanie klimatyzacją jest niemal błyskawiczne w porównaniu do tradycyjnego grzejnika. Poza tym marki GREE oraz MISTUBISHI ELECTRIC wyposażyły swoje urządzenia w technologię podtrzymywania temperatury w okresie zimowym. W przypadku GREE AMBER STANDARD wynosi ona 8 stopni, a MISTUBISH ELECTRIC SERII FT utrzymuje temperaturę na poziomie 10 stopni. Dzięki takiej funkcjonalności, podczas długiej nieobecności, nie musimy się martwić o przemarzane ścian oraz urządzeń w pomieszczeniu, przy zachowaniu minimalnego poboru prądu.

Podsumowując:

Czy grzanie klimatyzacją to dobry pomysł? Oczywiście, że tak!

Jeżeli wybierzemy odpowiednie urządzenie, dostosowane parametrami do naszych pomieszczeń i do właściwej temperatury zewnętrznej występującej w chłodne dni to na pewno grzanie klimatyzacją się sprawdzi. Klimatyzatory GREE AMBER PRESTIGE oraz MISTUBISHI ELECTRIC SERII FT, dzięki zastosowaniu szeregu nowoczesnych rozwiązań, są idealnymi rozwiązaniami grzewczymi w twoim domu. Grzanie klimatyzacją, może być rozwiązaniem tańszym niż ogrzewanie tradycyjnym grzejnikiem, zdrowszym i bardziej komfortowym. Dzięki dużej elastyczności w regulacji temperatury, szybkości ogrzewania i wygodzie sterowania klimatyzatorem mamy możliwość zapewnić sobie znacznie lepszy komfort ogrzewania.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą klimatyzatorów, nasi specjaliści dobiorą najlepsze rozwiązanie dla Państwa potrzeb.