Grzałka elektryczna do pompy ciepła – Nowe Monobloki Gree (NhG3) będą fabrycznie w nią wyposażone!

Grzałka elektryczna doskonale wspomaga pracę pompy ciepła, przy niskich temperaturach zewnętrznych. Najważniejszym zadaniem grzałki jest rola źródła szczytowego, które ma pomagać w ogrzewaniu układu podczas największych mrozów.

Jakie są zalety grzałki elektrycznej jako wsparcia źródła szczytowego? Czy grzałka elektryczna to dobre rozwiązanie w pompach ciepła?

Oczywistym jest, że pompę ciepła należy dobrać tak, aby zapewniła komfort cieplny nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Wiemy jednak, że dni z tak niską temperaturą w Polsce jest zaledwie kilka w roku, a więc pompa bez grzałki elektrycznej musiałaby mieć niewykorzystany zapas mocy w razie wystąpienia anomalii pogodowych, prowadzących do znacznego obniżenia temperatury zewnętrznej. Duża moc to większy koszt a przecież pompa ciepła miała przynosić oszczędności. Właśnie tutaj  z pomocą przychodzi grzałka elektryczna do pompy ciepła.

Dzięki zastosowaniu  układu z grzałką pompy ciepła, możemy dobrać pompę o mniejszej mocy, co niesie kilka korzyści:

– oczywiście jest ona tańsza 😊

– koszty eksploatacyjne pompy mniejszej mocy są niższe, ze względu na mniejszą sprężarkę

– posiadając grzałkę elektryczną, pompa ciepła lepiej moduluje mocą i nie wymuszą wyłączania sprężarki, przy niskim zapotrzebowaniu, wydłuża się żywotność całej pompy ciepła